sobota, 15 lutego 2014

Wywiad z Agnieszką Michalską

1.
Annie: .Jestes mloda całe życie przed tobą skąd pomysł na napisanie Kroniki Ciemności ?

Agnieszka Michalska: Pisać zaczęłam już w wieku trzynastu lat, ale pewne wydarzenia w moim życiu, zaprzepaściły szansę napisania tej powieści do końca. Tak naprawdę Kroniki Ciemności są zrealizowaniem marzeń trzynastolatki o zostaniu sławną pisarką, taką jak np. J.K.Rowling. I wpływ, jaki miał wtedy na mnie emitowany na Polsacie serial "Czarodziejki, także ukształtował plan wydania takiej, a nie innej książki. Całe życie przede mną, ale już dziś widzę w nim, że połowa mojego życia będzie przeznaczona na realizowanie marzeń pisarskich.


2
Annie:Zrezygnowałaś z napisania dalszej części Kroniki dlaczego ? Dlaczego fani nie poznaja dalszych losów bohaterów?

Agnieszka Michalska:Tak jak już mówiłam, Kroniki Ciemności były marzeniem trzynastolatki. Teraz, jestem już dorosłą osobą i chciałabym wprowadzić do książki bardziej krwawsze, brutalniejsze sceny akcji, jak i te bardziej intymne, patrząc na nie oczyma bardziej doświadczonej w życiu głównej bohaterki. Chciałam też wprowadzić prawdziwy czas akcji jak i realistyczne miejsca, gdzie będzie się ona rozgrywaći i dołączyć do tego mapki, aby czytelnik mógł orientować się, gdzie aktualnie znajduje się bohaterka Istot Mroku. Gdybym miała kontynuować Kroniki Ciemności nie mogłabym już tego wprowadzić, bo nie zgadzała by się ani narracja, ani czas i miejsca akcji. Stąd moja decyzja i mam nadzieję, że czytelnicy uszanują ją i pokochają Istoty Mroku tak, jak ja. 3.
Annie:Pisesz nową książkę Istoty Mroku sadzisz że podbije ona serca fanów ?
Agnieszka Michalska:O tym już zdecydują czytelnicy, ale mam nadzieję, że tak się stanie, bo po Kronikach Ciemności chciałabym, aby to Istoty Mroku stały się takim moim pierwszym, prawdziwym sukcesem. Czuję, że jestem emocjonalnie bardziej związana właśnie z Istotami Mroku, jak i z główną bohaterką, w którą zaminiam się, podczas pisania książki. 4.
Annie:Zdeadzisz nam kilka cytatow z nowej książki ?
Agnieszka Michalska :Jasne! Chętnie dziele się moimi ulubionymi cytatami, które wymyślam czasami wcześniej niż sam rozdział. Oto jeden z nich: "Dopóki nie upewnię się, że zrozumiałaś, zachowam dystans. Nazwij to jakkolwiek chcesz, ale obawiam się, że to co za chwilę się stanie, pozwoli Ci zmienić zdanie." A, że debiutuje też wierszami w Istotach Mroku, podzielę się również jednym z nich: "Charlie ma grzech wielki, Zakopać żywcem mnie chciała. Po pamięta mnie na wieki, Męki okrutne będzie cierpiała. "


5.
Annie:Czy w Istotach Mroku znajdziemy jakąś znanom nam postac z Kroniki Ciemności ??
Agnieszka Michalska:Ha! Oczywiście, że jedna postać musiała wyjść z mojej decyzji cało i jest to Łowca demonów Thomas Black, który w Istotach Mroku zamienia się w bardziej wymagającego, a zarazem marudnego mistrza dla swojej uczennicy. Nie będzie on pobłażliwym aniołkiem, który wyciągnie Charlie z każdych kłopotów. Bardziej pasują wtedy do niego słowa: "Sama się w to wpakowałaś, więc ratuj się sama. Ja się do tego nie mieszam.". No i nie może też zabraknąć demonów, które tym razem znajdują się najniżej w hierarchii Istot Mroku, ale będą próbować stać się potęgą, co odbije się też na głównej bohaterce. 6.
Annie: Na kiedy przewidujesz premierę Istot Mroku.
Agnieszka Michalska:Pisanie Istot Mroku planuję skończyć w czerwcu, a wydanie będzie zależało od tego, jak szybko znajdę wydawnictwo plus oczywiście czas na jej wydanie. Chciałabym jeszcze w tym roku podzielić się z czytelnikami książką, ale przewiduje raczej, że będzie to początek przyszłego roku. 7.
Annie: Skąd bierzesz pomysły.?
Agnieszka Michalska:Pomysły czerpię m.in. z własnych obserwacji ludzkich zachowań, czy też moich dwóch szczególnych inspiracji, jakimi są dla mnie pisarze: Joseph Delaney i Stephan King. Ale przede wszystkim, na moją pracę wpływa muzyka, a szczególnie artystka Christina Perri, na którą cześć została ochrzczona jej nazwiskiem moja główna bohaterka. Ale również powinnam wymienić tu Olivie Anne Livki, która jest dla mnie przykładem, wzorem dążenia do zrealizowania swoich marzeń. 8.
Annie:Czy pisanie nie przeszkadza ci w nauce w szkole ?
Agnieszka Michalska:Nie, ponieważ ukończenie jak najwyższej szkoły jest dla mnie celem w życiu, a pisanie już stało się całym moim światem. Potrafię tak się zorganizować, aby mieć czas na wszystko: naukę, pisanie, czytanie książek, słuchanie muzyki, spotkania z przyjaciółmi, oglądanie seriali, wycieczki rowerem i inne przyziemne sprawy. Oczywiście jest taki czas, że muszę skupić się przede wszystkim na nauce i zmuszona jestem do odłożenia "pióra", ale potem staram się nadrabiać te zaległości, a i wyobraźnia po takiej przerwie lepiej mi pracuje. 9.
Annie:Jak zareagowali twoi znajomi na 1 książkę twojego autorstwa, przeczytali ?
Agnieszk Michalska:Było niedowierzanie, ale z drugiej strony mogli mnie o takie działanie podejrzewać. Niejednokrotnie przekonywali się o sile mojej wyobraźni, więc ten szok nie był aż tak duży. No i oczywiście cieszyli się razem ze mną, wspierali i dalej tak robią, z czego jestem im ogromnie wdzięczna. 10.
Annie: I pytanie ktore nurtuje recenzentów przewidujesz egzemplarze recenzenckie Istot Mroku ?
Agnieszka Michalska:Oczywiście, ale ich ilość będzie tym razem ograniczona. Ale spokojnie, będzie mnóstwo konkursowych okazji do nabycia Istot Mroku. Bardzo dziękuję za przeprowadzenie ze mną wywiadu. Mam nadzieję, że zachęciłam Was do sięgnięcia w przyszłości po Istoty Mroku. Zapraszam również na moją stronę, gdzie codziennie pojawiają się newsy z świata Istot Mroku: www.facebook.com/A.K.Michalska Pozdrawiam mrocznie A.M.

4 komentarze:

 1. Dziewczyny, dziewczyny... Wywiad ciekawy, ale przykładajcie proszę większą wagę do ortografii, interpunkcji, frazeologii itd... Dotyczy to zarówno Annie, jak i Agnieszki, przecież obie zajmujecie się działalnością, w której wymagane jest sprawne posługiwanie się językiem polskim.

  "Jestes mloda całe życie przed tobą skąd pomysł na napisanie Kroniki Ciemności ?

  Jesteś młoda, całe życie przed tobą. Skąd pomysł na napisanie "Kroniki Ciemności"?

  "z czego jestem im ogromnie wdzięczna"

  ZA CO jestem im ogromnie wdzięczna :))

  Taka niedbałość naprawdę nie przysporzy Wam czytelników. Przywiązujcie proszę do tego większą wagę, będzie to z korzyścią i dla Was i dla czytelników :)) A za spełnianie marzeń trzymam kciuki!

  Pozdrawiam,
  Danka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem wiem mój błąd. Dziękuję za uwagę, następnym razem się poprawię :) Pozdrawiam Annie

   Usuń
 2. Świetny wywiad i jaki ciekawy.

  OdpowiedzUsuń