sobota, 8 lutego 2014

Blask księżyca

Tytuł : Blask księżyca
Tytuł oryginalny:Moonlight
Seria: Strażnicy nocy tom 1
Autor:Rachel Hawthorne
Wydawnictwo:AMBER
Rok wydania:2010
Kategoria:fantastyka/paranormal romance
Ocena: 10/10
Na książkę trafiłam przypadkiem w bibliotece. Poszłam do niej z zamiarem wypożyczenia lektury Potopu ale oczywiscie jak to ja wypożyczyłam 4 części Strażników Nocy.
Rachel Hawthorne to autorka z list bestsellerów "The New Yourk Times" i "USA Today". Jest laureatką licznych nagród, w tym najważniejszych m.in. Readers Choice Award 2005. Powieścią Blask Księżyca rozpoczeła całą serie.
Ona i ich dwóch.
Musi wybrać,  który z nich
jest jej bratnią duszą.
I tak jak ona czuje zew
blasku księżyca...
W tym lesie zgineli rodzice Kayli. Dziewczyna ich nie pamięta lecz często nawiedzają ją sny w których ożywa tamta noc. W tych snach widzi księżyc w pełni i słyszy wycie wilków...
Siedemnastoletnia Kayla wraca tu by stawić czoło swoim lękom. Tu pośród leśnej głuszy. Spotka Strażników Nocy, pięknych i groźnych jak sama noc. Pozna milczącego Lucasa o srebrzystych oczach i odkryje miłość która wystawi ich oboje na śmiertelne niebespieczeństwo.
Ksiąź zaczełam czytać wczoraj po napisaniu recenzji Szachownicy Śmierci i nie mogłam się od niej oderwać ciagle mówiłam jeszcze tylko jeden rozdział i idę spać, skończyło się na tym że przeczytałam pół książki a dzisiaj skończyłam czytać. Książka już po prologu mnie zachwyciła. Jest po prostu niesamowita. Cała akcja dzieje się w lesie co mnie zachwyciło gdyż do tej pory każda tego typu książka przedstawiała losy bohaterów żyjących w miastach, miasteczkach i jeżdżących nowoczesnymi autami czy motorami. A tu zupełnie co innego do okoła las i dzika przyroda oraz wędrówki czyli coś co uwielbiam.Czytając dosłownie mówiłam do bohaterów np." Nie nie idź z nim. Co ty robisz dziewczyno ?"  itp.. Mam niedosyt po pierwszej części i jestem zawiedziona że następne części skupiaja się na innych bohaterach a nie bezposrednio na Kayli i Lucasie. Książka świetna jednaz lepszych jakie czytałam . Polecam.
CYTATY:
"-Znajdę cię po zapachu.
-Naprawdę? Może potrzebujesz mojego ubrania żeby go sobie przypomnieć?
-Nie ale..- nachylił się do mojej szyi. Słyszałam jak się zaciągnął.- Pięknie pachniesz. Znalazłbym cię wszedzie "
Pozdrawiam Annie

1 komentarz:

  1. Jeszcze nie nabrałam odwagi, by sięgnąć po "Blask księżyca". Może kiedyś się przełamę. :P Również dodaję do obserwowanych ;)

    OdpowiedzUsuń