wtorek, 4 marca 2014

Złodziej pioruna

Tytuł oryginalny: „The lightning thief”
Autor: Rick Riordan
Wydawnictwo:  Galeria książki
Rok wydania: 2009
Gatunek: Fantasy, dla młodzieży
Moja ocena: 8/10

Przed tą serią tak w sumie to broniłam się rękami i nogami, ale wszyscy moi znajomi którzy ją czytali od razu szli do mnie i pytali się czy ją czytałam. Po wielu pozytywnych opiniach postanowiłam w końcu po nią sięgnąć.

Rick Riordan  – amerykański pisarz, piszący książki fantasy przeznaczone dla młodzieży, jak i dla dorosłych. Riordan studiował na Uniwersytecie stanu Teksas, specjalizując się w historii i anglistyce. Przez lata pracował jako nauczyciel. Sławę przyniosła mu seria powieści dla młodzieży, których bohaterem jest nastoletni Percy Jackson, współczesny amerykański chłopiec - syn greckiego boga Posejdona. Obecnie Riordan mieszka w Teksasie wraz z żoną i dwoma synami.

„Wiecie co, wcale nie chciałem być herosem półkrwi. Nie prosiłem się o to, żeby być synem greckiego boga. Byłem zwyczajnym dzieckiem: chodzącym do szkoły, grającym w koszykówkę i jeżdżącym na rowerze. Nic szczególnego. Dopóki przez przypadek nie wyparowałem nauczycielki matmy. Wtedy się zaczęło. Teraz zajmuję się walką na miecze, pokonywaniem potworów, w czym pomagają mi przyjaciele, a poza tym staram się po prostu przeżyć. Przedstawiam wam opowieść o tym, jak Zeus, bóg niebios, uznał, że ukradłem mu piorun - a rozgniewany Zeus to naprawdę spory problem.”


Oto skrócony opis tego co możemy znaleźć w tej książce.  Tak naprawdę znajdujemy tam świetną opowieść o przyjaźni,  nastolatkach i relacjach między bogami i herosami. Do tego powieść czyta się bardzo dobrze. Lubię jej styl i sposób narracji.  Do tego dochodzą fajnie stworzone postacie i świat przedstawiony. No i to, że tak do końca nie wiadomo jak to się skończy, a tego bardzo nie lubię- kiedy książka jest przewidywalna i domyślam się co się stanie.  Zwłaszcza, że teraz dużo takich książek dla nastolatków. Podsumowując  polecam ją wszystkim ja sama właśnie czytam kolejne części ;) 
Hazel

5 komentarzy:

 1. A ci powiem że chciałam to przeczytać ;) Może sie wezmę ^ ^

  OdpowiedzUsuń
 2. ACh, ja tak samo się bronię! :D
  Wszędzie tylko Percy Jackson xD

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam tego autora. Okładka bardzo mi przypomina mi "Magiczne lata" McCammona:)

  OdpowiedzUsuń
 4. W takim razie przeczytam, skoro Ty, tak jak wcześniej Twoi znajomi Ciebie zapraszali do lektury, tak teraz Ty nas! :)

  shelf-of-books.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń