niedziela, 16 marca 2014

Niewolnicy snów

Autor: Dominika Budzińska
Tytuł oryginalny : Niewolnicy snów 
Wydawnictwo :Warszawska firma Wydawnicza 
Gatunek:  literatura młodzieżowa/fantasy 
Rok wydania 2013 
Liczba stron :320
Ocena: 10/10


Za możliwość przeczytania książki dziękuje autorce. 


Podróże i pisanie to wielka pasja Dominiki Budzińskiej, ale dopiero tą powieścią spełniła swoje największe marzenie.Niewolnicy snów to pierwsza część serii i długo oczekiwany debiut autorki.


„Niewolnicy Snów” Dominiki Budzińskiej to pełna nie oczekiwanych zwrotów akcji i zaskakujących zdarzeń historia młodej dziewczyny, którą zaczynają nawiedzać dziwne sny i mrożące krew w żyłach koszmary. Jej dotychczas poukładany świat burzą nagłe zmiany, a wokół zaczynają dziać się rzeczy, których nie potrafi wytłumaczyć i zrozumieć. Pomagają jej nowi przyjaciele, a wśród nich tajemnicza Sofie i Scott, któremu przychodzi odegrać szczególną rolę w życiu młodej bohaterki. Okazuje się, że głęboko skrywana rodzinna tajemnica musi wreszcie wyjść na jaw, a kolejne sny stają się istotnym tropem w mozolnym dążeniu do odkrycia prawdy.

Książka jest naprawdę niesamowita.Nie żałuje ani chwili spędzonych na jej czytaniu.Autorka w swojej powieści stylem jaki całą akcją, która się w niej rozgrywa dorównuje amerykańskim autorkom. Wcale się nie zdziwię jak za kilka lat może i szybciej książka zostanie tłumaczona na inne języki.Bardzo spodobało mi się to, że postacie w niej nie są oklepane, czyli  nie jest to opowieść o nad przyrodzonych istotach, które przeważnie zawsze wyglądają tak samo w niemal każdej książce, co nie odbiera oczywiście uroku tej niezwykłej wręcz fascynującej powieści o nie! Ta książka jaki ta autorka jest dowodem na to,że Polak jednak potrafi,że może dorównać swoim talentem do tworzenia nieziemskich historii amerykańskim pisarzom. Każdy kto zaczyna przekonywać się do Polskiego autorstwa powinien sięgnąć po książkę Pani Dominiki Budzińskiej, a nie będzie miał wątpliwości czy czytać Polskie książki. Do takich Polskich książek jak ta jestem skłonna wracać niejednokrotnie i tak zapewne zrobię w przypadku tej powieści. Z nie cierpliwością czekam na kolejne części. POLECAM 


                                                                                                                    Pozdrawiam Annie 

6 komentarzy:

 1. Jak będzie okazja na pewno sięgnę ;)

  faaantasyworld.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo zachęcająca recenzja, być może się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszałam chyba o tej książce, a brzmi bardzo ciekawie, Rozejrzę się za nią :)

  OdpowiedzUsuń