poniedziałek, 6 stycznia 2014

Spętani przez bogów .

Tytuł : Spętani przez bogów 
Tytuł oryginalny : Stracrossed 
Autor: Josephine Angelini 
Rok wydania : 2011
Wydawnictwo :Amber
Kategoria : fantastyka , paranormal romance 
Ocena : 9/10 


   Książka znalazła się na mojej liście do przeczytania na 2014 rok , a ponieważ byłam w empiku z zamiarem zakupienia Upadłych moją uwagę od razu przykuła książka i jej 2 część po zaskakującej cenie :) Za dwie książki zapłaciłam 27,99 więc kto by się nie pokusił :) 

    Autorem tej wspaniałej książki jest Josephinie Angelini    pochodzi z małej miejscowości  w stanie Massachusetts.Z początku miala urodzić sie chlopcem i mieć na ile Joseph jak wiadomo okazało się inaczej, jednak jej mama stwierdziła, że szkoda marnować już wybrane imię i po prostu dodała końcówkę "ine" i z męskiego imienia otrzymali imię dla dziewczynki. Ukończył z BFA w Nowego Jorku, z odłożonych pieniędzy ze stypendium przeprowadziła się do Los Angeles gdzie obecnie mieszka z mężem i pisze.

    Ich przeznaczeniem jest odwieczna nienawiść.

Ich pragnieniem – wieczna miłość…
Czy miłość zdoła przezwyciężyć przeznaczenie?
Helena Hamilton  przez całe swoje szesnastoletnie życie czuła się inna, choć nie chciała tego okazywać. A teraz zaczyna dręczyć ją sen... Powraca co noc. Helena wędruje przez jałową pustynię. Rano budzi się cała w pyle i krwi. A w dzień widzi trzy płaczące kobiety w bieli...
A potem w liceum zjawia się Lucas , najpiękniejszy chłopak, jakiego spotkała. Wzbudza w niej, tak nieśmiałej i łagodnej,szaleńczą nienawiść. Dlaczego pierwszego dnia Helena próbuje zabić go na oczach całej szkoły?Wkrótce Lucas odkrywa przed nią, że oboje mają  odegrać rolę w tragedii napisanej przez los tysiące lat temu i zsyłanej na świat przez greckie boginie zemsty
Co stanie się z ich miłością ? Książka jest niesamowita.Pani J.A ma niezwykły talent do pisanie trzeba to przyznać . Dzięki tej powieści została nieodwołalnie jedną z moich ulubionych autorek. Czytając książkę jej autorstwa nie mogłam się on niej oderwać i to dosłownie , przeczytałam ja w jeden dzień i zapragnęłam więcej, na całe szczęście mam drugą część ! I za chwilę zabieram się za czytanie , co z tego że jutro mam szkołę , ale załapałam kaca książkowego i nic na to nie poradzę muszę ponownie zagłębić się w ten fantastyczny świat :) Książka byłaby idealna gdyby nie malutka wada co do postaci . Postaci jest bardzo dużo ale są nie dokładnie opisane i ciężko wyobrazić sobie jakąś np. jest podany tylko kolor oczu i włosów oraz wzrost i nic więcej ,a niektóre postacie w ogóle nie zostały opisane z wyglądu. Po za tą jedną jedyną małą wadą książka jest warta przeczytania i czasu : )Na pewno nie raz do niej wrócę ! POLECAM !!


3 komentarze:

 1. Przeczytam napewno skoro tak Cię urzekła xD

  Zapraszam do siebie i do obserwowania mojego bloga :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naprawdę warto książka niesamowita :) Oczywiście zajrzę :)

   Usuń