piątek, 13 grudnia 2013

Kroniki Ciemności

Nazwa: Kroniki Ciemności: Łowca Demonów
Autor: Agnieszka Michalska
Rok wydania: 22 lipca 2013
Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
Kategoria: Fantastyka
Ocena:7/10


 Do przeczytania książki namówiła mnie moja koleżanka Justyna. Jest to moja pierwsza przeczytana książka polskiego autorstwa.Autorem tej książki jest młoda pisarka Agnieszka Michalska , ma dopiero 18 lat, a więc tylko rok starsza ode mnie. Swoją przygodę z pisarstwem zaczęła w wieku 13 lat po czym wszystko co napisała schowała do szuflady i wyciągnęła po 3 latach i wtedy dokończyła powieść.

  ''Łowca demonów-trudno sobie wyobrazić bardziej ekscytujące zajęcie,prawda? A jednak piętnastoletnia Katy ma wątpliwości, czy chce nim zostać. Mimo, że przecież wszystko jej sprzyja- ma dar dający jej przewagę nad innymi czarodziejkami , jest ambitna i uparta, nie boi się podejmować trudnych decyzji. A po za tym wizja przyszłości jasno wskazuje, że nie ma innego wyjścia.... Zostać łowcą jednak to znaczy tyle, co poświęcić osobiste szczęście dla ratowania świata.Czy dziewczyna jest na to gotowa?''

  Muszę przyznać,że książkę czyta się dobrze ( ma kilka wad ale najpierw plusy :) ), Idealnie nadaje się na długi zimowy wieczór z kawą,herbatą  i kocykiem .
W książce nie spodobało mi się to, że została napisana na podstawie serialu ''Czarodziejki'', czytając pierwsze kilka stron myślałam :''O nie , tylko nie to , to serial powinien być zrobiony na podstawie książki a nie na odwrót..'', ale czytałam dalej. Jak się okazało później byłam w błędzie , po mimo zachowania imion i nazwisk okazało się ,że to całkiem inna historia.Bardzo spodobały mi się zaklęcia i sposób otworzenia Kroniki był ekstra :) No i oczywiście nie mogę pominąć wspaniałych darów jakie posiadały czarodziejki/je i demony.Polubiłam również samego Łowcę(Całkiem ładny się stworzył w mojej główce ). Minusem książki jest to że niektóre wątki nie zostały dokończone , jak i również w niektórych momentach walki zbyt łatwo poszło. To jedyne minusy tej wspaniałej książki.

  Gorąco polecam maniakom fantastyki . Lekka książka do poczytania .. Na pewno jeszcze do niej wrócę i chciałabym się dowiedzieć jak potoczą się dalsze losy bohaterów.POLECAM!

Zaklęcia:
     ''Ofiara z krwi została złożona.
       Księga znów będzie głoszona.
       Przez demonów narażona
       Na odkrycie sekretu magii
                                     Halliwellów.''

   ''Piekło cię wykluło ze swych trzewi,
     Nikt nie chce cię na tej Ziemi.
     Niebo zawsze było ci złe
      Wymaże twe ciało i krew.''

Po te i inne zaklęcia zapraszam do Kroniki Ciemności :)


A o to mój egzemplarz wraz z autografem autorki i 10 zakładkami :) 


6 komentarzy:

 1. Fajnie :) Mam nadzieję że dopadnę tę książeczkę ponieważ jest świetna!
  Zapraszam na swój blog :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ania ciekawa recenzja , mam nadzieję że będziesz chciała więcej pl autorów

  OdpowiedzUsuń
 3. przyznam że zaciekawiłaś mnie, mimo że nie lubię serialu "Czarodziejki" to chyba się skuszę na tę książkę.

  OdpowiedzUsuń