czwartek, 21 listopada 2013

Umarli czasu nie liczą

Tytuł : Umarli czasu nie liczą
Autor: Kim Harrison 
Wydawnictwo: Amber
Ocena: 9/10Do książki sięgnęłam dzięki konkursowi organizowanemu przez Sztukater.pl , tam wygrałam 5 książek no i właśnie jedną z nich była Umarli czasu nie liczą. Pewnie gdyby nie wygrany przeze mnie konkurs nigdy nie kupiłabym tej wspaniałej książki.


Autorem książki jest pani Kim Harrison , która zaczęła swoją przygodę z pisaniem książek już w wieku 15 lat. Wtedy właśnie zaczęła spisywać niesamowite historię które pojawiały się w jej umyśle.Na początku pani Harrison pisała typowe science fiction ,ale w pewnym momencie doszła do wniosku że bardziej odnajduję się w pisaniu fantasy.

Książka opowiada  historię młodej dziewczyny Madison , która z początku  prowadzi normalne życie. Nie licząc tego ,że dziewczyna ma fioletowe włosy , dziwnie się ubiera no i jest nowa w szkole wydaję się że jej życie jest normalne. Jest takie do momentu pójścia na bal maturalny. I to właśnie na tym balu mroczny żniwiarz ciemności próbuje odebrać Madioson życie i duszę .Jednak nie dokończył zadania , dziewczyna w ostatniej chwili odebrała mu amulet i zawiesiła się pomiędzy życiem a śmiercią.Amulet daje jej ciało i dzięki niemu wygląda jakby żyła.Jedyną osobą która może jej pomóc przygotować się na powrót zniwiarza ciemności  jest tajemniczy anioł -żniwiarz światła. 

Książka niesamowita, pełna tajemnic, mroku ,zagadek.Wszystko w niej jest tak jak trzeba i bardzo przyjemnie się czyta.Najlepszą cechą tej książki jest to że motyw miłosny schodzi na 2 ba nawet na 3 plan. Nie jest to typowe fantasy w którym praktycznie motyw miłosny bierze górę nad całą resztą czytelnik czeka tylko na sceny między głównymi bohaterami. Nie tutaj górę bierze sama akcja , czytelnik jest ciekaw co się stanie w danym momencie czy bohaterom się uda przezwyciężyć strach , zapanować nad gniewem , zachować zimną krew w sytuacjach które tego wymagają i to jest w tym wszystkim najlepsze , że  czytelnik zagłębi się w sens lektury i dotrze do tego co autor chce nam przekazać , do tego że życie to nieustanna walka o to co jest słuszne i o to jak trzeba postępować.Książkę bardzo polecam , wszystkim , a szczególnie tym co już mają dość czytania praktycznie tego samego o zakazanej miłości lub miłości do 2 osób jednocześnie. Na tej książce na pewno się nie zawiedziecie. Pozdrawiam Annie 


Cytat :''Zdumiewające , do czego stajesz się zdolny,kiedy już  wiesz, że nic nie będzie trwało wiecznie jeśli o to nie zadbasz,,
4 komentarze:

 1. Ciekawa recenzja ;) Sama kiedyś miałam ochotę ją przeczytać, lecz ostatecznie tego nie zrobiłam. Jednak może jednak powinnam się za nią zabrać. Pozdrawiam i życzę wytrwałości w blogowaniu! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetna książka naprawdę :) Koniecznie przeczytaj . Również pozdrawiam i dziękuję :)

   Usuń
 2. Kiedyś tam... miałam okazję przeczytać tą książkę i jakieś następne jej części, wtedy mnie oczarowała, ale w tej chwili jakoś nie tęsknię za główną bohaterką ;)

  Obserwuję i liczę na to samo, bo brakuje mi tylko dwóch osób do pełnej setki :)

  Everyday Book

  OdpowiedzUsuń
 3. W typowym fantasy watek milosny nie jest wazny! Czesto wgl go nie ma lub wystepuje pobocznie. Watki milosne sa najwazniejsze w ksiazkach z gatunku paranormal romance.

  OdpowiedzUsuń