środa, 20 listopada 2013

Pamiętniki Wampirów

Tytuł: Pamiętniki Wampirów 
Autor: Lisa Jane Smith 
Wydawnictwo :Amber 
Ocena 2/10

Do przeczytania tych książek zachęcił mnie serial . Pomyślałam serial jest świetny, a skoro jest taki to książki będą jeszcze lepsze. Ale jak się później okazało byłam w wielkim błędzie ale o tym potem :) 


 Autorem serii jest Lisa Jane Smith. Do tej pory pani Lisa napisała 10 tomów Nightworls , sześcio-tomowe Pamiętniki Wampirów , trzy trylogie i kilka opowiadań.

Książka opowiada historię o dwóch nienawidzących się braciach Stefano i Damonie oraz pięknej dziewczynie Elenie w której obaj są zakochani.Elena jest piękna , każdy ją lubi mogłaby mieć każdego chłopaka w szkole. Stefano jest tajemniczy mroczny wydaję się  że tylko on jest odporny na wdzięk i urodę Eleny.Damon: Uroczy, mroczny, tajemniczy i niebezpieczny.Chce się zemścić na swoim jedynym bracie Stefano. Połączy ich uczucie , które może okazać się niebezpieczne. 

Jak już wyżej mówiłam , za książki się zabrałam dzięki serialowi , który jest naprawdę świetny ale nie o nim mowa.Czytając książki miałam nadzieję na coś niesamowitego ,pełnego przygód , niebezpieczeństwa , miłości.A co się okazało ,że bardzo się zawiodłam na serii. Po raz pierwszy muszę przyznać, że ekranizacja okazała się praktycznie w 100 % lepsza od książek. W książkach jest za dużo namieszane , na początku jako tako idzie znieść to co się dzieje ale od 2 części to już przesada. To co się co chwilkę dzieje z Eleną jej zmiany , nie podoba mi się zupełnie.Jest za dużo nie wyjaśnionych wątków a za chwilkę rozpoczynają się nowe, ciężko w niektórych momentach dojść o co chodzi. Nie wiem o czym myślała Pani Smith pisząc książkę , chciała napisać coś  dobrego a wyszło jak wyszło. Tak więc z przykrością stwierdzam, że książki są nieudane, i nie warto marnować na nie czasu skoro do o koła jest tyle wspaniałych innych książek. Stanowczo odradzam i zachęcam do serialu :) 

                                                                                                      Pozdrawiam Annie 

7 komentarzy:

 1. Zgadzam się w 100% chodź czytałam tylko 20 str pierwszego tomu i odradzam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja doszłam do 3 części i więcej nie zamierzam wracać :)

   Usuń
  2. Już tylko ciągle Elena Elena tego nie szło czytać Nadinee nie chcę mi się logować na bloga

   Usuń
 2. Rzeczywiście serial znacznie różni się od książki. Ja jednak muszę przyznać, że książkę czytało mi się dobrze, co prawda tylko pierwsze 3 części, tak jak Ty. Serial przestałam na czwartym sezonie, to co się tam działo było już zwyczajnie nie do ogarnięcia, według mnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Muszę przyznać , że masz rację trochę co do serialu również ale w 5 sezonie jest dużo lepiej :)

   Usuń
 3. Przeczytałam, ale tylko, by przekonać się jaka ta książka jest. Nie zawiodłam się na niej, ponieważ praktycznie nic nie oczekiwałam po tej lekturze. Zaczęłam i skończyłam i po resztę części nie mam zamiaru sięgać. Nie zachwyciła, nie powaliła, ale jedynie zapchała nudę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja właśnie pokładałam duże nadzieje w tej książce i się zawiodłam :(

   Usuń