wtorek, 26 stycznia 2016

Niewolnicy Snów cz. 2

Autor: Dominika Budzińska 
Rok wydania 2015 
Gatunek: literatura współczesna 
Ocena: 9,5/10


Za książkę chciałabym podziękować autorce. Otrzymałam ją jako egzemplarz recenzencki i jednocześnie bardzo przepraszam za zwłokę a publikacją, ale ostatnimi czasy zupełnie nie mam czasu :( Matura, ciągle coś... A to problem z komputerem a teraz z kontem na blogger. Jeszcze raz bardzo przepraszam..

Sny są jak tajemnicze opowieści, otwierają wrota umysłu, pozwalają przenieść się w zupełnie inny wymiar. Obrazy nabierają barw, stają się znakami, które krętą ścieżką prowadzą nas w nieznane. A co, jeśli z dnia na dzień, zostajemy ich niewolnikami? Jeśli mroczne senne wizje stają się na tyle rzeczywiste, by kreować świat na nowo?
Główna bohaterka od dawna żyje w objęciach koszmaru. Każda noc niesie kolejną zagadkę, potęguje lęk przed tym, co nieuniknione. Czy ucieczka z tajemniczego Portsmouth i uroki Barcelony pozwolą wreszcie odnaleźć upragniony spokój? Czy uda się rozwikłać ponurą tajemnicę, którą kryje przeszłość, a makabryczny sekret ujrzy światło dnia? Okazuje się, że w życiu, nie wszystko jest takim, jakim się wydaje. Przekonajcie się sami...


O to kolejna bardzo dobra książka Polskiego autora. Czyli jednak Polacy też potrafią !! Wszyscy fascynują się tak zagraniczną literaturą czy to fantasy czy też kryminał i wiele innych gatunków.. Ale jak widać jeżeli dobrze poszukamy to i takie skarby znajdziemy również u nas. Pierwsza część tej serii mnie urzekła, ale druga jest tym czego brakowało mi w części pierwszej. Jako że w pierwszej części jak dla mnie było troszkę za dużo tych snów i wydawało się że życie idzie tylko we śnie tutaj jest ich znacznie mniej co było bardzo dobre ponieważ niektórzy autorzy mają tendencje do powielania ale nie tutaj.No i oczywiście nowy wątek miłosny to jest to :D Książka trzyma w napięciu do samego końca. Zarówno jak i pierwszą część jak i tę z chęcią przeczytam po raz kolejny no i oczywiście z niecierpliwością czekam na kolejne tomy mam nadziej że na 3 częściach się nie skończy :) POLECAM Pozdrawiam Annie :) 

1 komentarz: